Vadim Zeland: » Vedno dobimo tisto, kar si izberemo!«

21. 10. 2017
Deli
Vadim Zeland: » Vedno dobimo tisto, kar si izberemo!« (foto: profimedia)
profimedia

»Vsak človek si lahko izbere poljubno usodo. To je vendar edina svoboda, s katero človek razpolaga – svoboda izbire. Vsak si lahko izbere vse, kar si želi.«

Avtor serije odmevnih knjig o tehniki transurfinga Vadim Zeland je nadvse skrivnostna osebnost, o kateri pravzaprav ni znanega kaj dosti več, kot je bil sam pripravljen povedati založnikom svojih knjig. Tako je znano, da je bil Vadim Zeland pred razpadom Sovjetske zveze raziskovalec na področju kvantne fizike, kasneje se je ukvarjal z računalniško tehnologijo, da bi zdaj le še pisal knjige, po katerih je postal svetovno znan. »Živim v Rusiji in sem po narodnosti Rus. Ali bolj natančno, četrtino tudi Estonca. Vse ostalo je irelevantno,« naj bi še povedal ob neki priliki in dodal: »O svojem pisateljskem uspehu pa lahko povem le še, da transurfing deluje. Vendar pa mi ne pade na pamet, da bi s svetom zaradi svojih knjig delil vse o svojem življenju. Če bi to storil, bi moje življenje ne bilo več moje življenje.«

Na svetovnem spletu boste zato zaman iskali kakšne bolj osebne podatke o skrivnostnem možakarju, na nekaj redkih posnetkih intervjujev z njim pa redno nosi velika sončna očala. Po drugi strani pa boste prek spletnih iskalnikov zlahka našli 'pot' do filozofije in opisov tehnik transurfinga. Njegove knjige o tej močni tehniki upravljanja z realnostjo se vse od leta 2005, ko so prvič izšle v Rusiji, po vsem svetu prodajajo v rekordnih številkah. Tudi v Sloveniji.

Pred dnevi sta se nekaj njegovim v slovenščino prevedenim predhodnicam tako že pridružili knjigi Prostor različic (Transurfing realnosti I. stopnja) in Šelestenje jutranjih zvezd (Transurfing realnosti II. stopnja). Odlika obeh je, da sta še bolj jasni in opisno nazorno plastični.

Prostor različicModel različic v matrici sveta

Prostor različic bo bralcu najprej pojasnil, kaj pravzaprav je metoda transurfinga. A če naj bi jo zares razumeli, boste morali najprej poskusiti razumeti nov pogled na ustroj našega sveta. In če kaj, boste morali za vedno pozabiti na termine, kot so usoda ali karma. Vadim Zeland je namreč prepričan, da smo ljudje lahko zgolj svobodni v svojih izbirah ali pa postanemo sužnji vizije 'naše prihodnosti' drugih. V nekakšni energetski matrici, kot realnost vidi Vadim Zeland, je realnost v resnici zgolj prostor mnogih različic (ali potencialnih usod).

  • »Na trenutni življenjski liniji ne morete ničesar spremeniti. Prav tako kot v galeriji ne morete spremeniti ali odstraniti eksponata, ki vam ni všeč. Tukaj niste gospodar. Nihče pa vam ne prepoveduje, da se ne bi obrnili stran in odkorakali v drug prostor, kjer so razstavljeni eksponati, ki so vam bolj všeč. Seveda se prehod na življenjsko linijo, kjer ste z vsem bolj zadovoljni, ne zgodi preprosto le z željo. Vse misli niso podvržene realizaciji in vse želje se ne izpolnijo.«

Po Zelandu naj bi v prostoru različic obstajalo neskončno število življenjskih linij in usod, svet pa je v resnici splet mnoštva paralelnih svetov. In ker nam je v osnovi z rojstvom dana pravica izbirati v brezštevilni množici različnih svetov in z njimi usod, v resnici nimamo razloga, da bi se jezili nad svojim trenutnim stanjem bivanja. Naš problem je očitno zgolj to, da ne znamo izbirati.

  • »Svet se nam prikazuje v vsej mnogovrstnosti, kakor da bi bil ustvarjen le za to, da bi zadovoljil vse naše potrebe. Vsak lahko zase najde vse, kar si srčno želi. Celo v različnih znanstvenih panogah se nam svet kaže tak, kot si ga želimo videti. Idealizem na primer trdi, da je svet iluzija. In svet se strinja. Materializem trdi obratno, in svet tudi tokrat ne oporeka. Ljudje se med seboj prepirajo, drugi drugemu vsiljujejo svoj pogled na svet, slednji pa se z vsakim strinja. Kaj ni to sijajno? Prostor različic je tako imenovana iluzija, materialna realizacija pa je tisto, kar se razume pod materialnim svetom. Vedno dobimo tisto, kar si izberemo.«

Ljudje smo marionete nihal

Da pa bi se duhovno emancipirali do te mere, da bi bili sposobni svobodno izbirati med različnimi realnostmi, moramo najprej ozavestiti vse tisto, kar nas je doslej pri tem oviralo in zaslepljevalo. Vadim Zeland na tem mestu govori o nekakšnih energetskih strukturah, skorajda prikaznih z lastnim življenjem, ki nas držijo vkovane v realnost, ki jo poznamo. Energetskim strukturam, ki naj bi ustvarjale skupine enako mislečih ljudi, pravi Zeland kar nihala. Tako jim pravi zato, ker nihajo sorazmerno s številom ljudi.

  • »Večje ko je število ljudi – privržencev, ki ga hranijo s svojo energijo, močneje nihalo niha.«

svet

In ker ima hudič rad detajle, veljajo za privržence določenega nihala tudi njegovi nasprotniki. Nihalu je namreč vseeno, s katere strani ga gugate.

  • »Predstavljajte si, da nekdo ne mara jabolk. Še več, sovraži jih! Že samo ko jih vidi, mu gre na bruhanje. Človek bi jih lahko preprosto ignoriral. Toda ne. Ne more se zadovoljiti z dejstvom, da na svetu, kjer živi on, obstaja tudi takšna ogaba, kot so jabolka. Razdražijo ga vsakič, ko se mu le za trenutek pojavijo pred očmi. Nato pa svoj odpor aktivno izraža. Tako to izgleda na materialni ravni. Na energijski pa je slika popolnoma drugačna. Človek pohlepno plane na jabolka, si jih baše v usta, jih glasno prežvekuje in hkrati glasno vrešči, da jih sovraži. Z njimi si polni žepe, a obenem se davi in pritožuje, kako jih je sit. Človeku niti na pamet ne pade, da lahko jabolka, če jih ne mara, preprosto izbriše iz svojega življenja.«

In prav to z metodo transfurfinga počne Vadim Zeland. Ko si nečesa ne želi, o tem preprosto ne razmišlja. Ravnodušno se sprehodi mimo in stvar tako izgine iz njegovega življenja.

  • »Predstavljajte si, da ste radijski sprejemnik. Vsak dan vas zbuja postaja, ki jo sovražite. Ta postaja predstavlja svet, ki vas obdaja. Naravnajte se vendar na drugo frekvenco!«

Surfanje na valovih uspeha

Vadim Zeland vas bo v knjigi Prostor različic dodobra podučil o tem, kako se izvijete iz primeža nihal, ki z vami manipulirajo in vam kradejo vašo dragoceno energijo, pa tudi, kako zajahati energetske strukture, ki vaše energije ne potrebujejo. Ena takšnih je val uspeha. Ta se oblikuje takrat, ko se srečajo tiste življenjske linije, ki ustrezajo prav vam.

  • »V prostoru različic lahko najdemo popolnoma vse, med drugim tudi takšne zlate žile. Če ste se znašli na eni izmed njih in jo zagrabili za roge, lahko po inerciji preidete na druge linije, kjer vas čakajo nove okoliščine, ki vas bodo osrečevale. Če se za prvim uspehom znajdete v temi, pomeni, da vas je zagrabilo destruktivno nihalo, ki vas vleče stran od zlate žile.«

Val uspeha tako lahko primerjamo s tistim zadnjim morskim valom, ki na obalo prinese utrujenega plavalca. A naj vas ta zanimiva prilika ne zavede. Val uspeha v resnici ne pride in ne gre točno tako, kot prihajajo in odhajajo morski valovi. Val uspeha enostavno je. Se ne premika, ne kopiči in ne slabi.

  • »Vi ste tisti, ki s po življenjskih linijah premikate, to mnogovrstnost sprejemate kot val in ga v končni fazi zagrabite. Lahko ga spustite v svoje življenje ali pa se zaradi destruktivnih nihal od njega oddaljite. Vi niste predmet zanimanja vala, zato ga lahko kaj hitro izgubite – zaplaval bo mimo vas in ne bo se več vrnil.«

Pa vendar se za to, da bi zajahali vas uspeha ni potrebno ravno naprezati. Gre le za vprašanje izbire.

  • »Če boste val v življenje spustili, bo deloval z vami z ramo ob rami. Če pa se boste vdali pod težo destruktivnih nihal in pustili, da vam njihova negativna energija zleze pod kožo, se boste od srečnega vala oddaljili. Ljudje vedno delujejo na isti način: Stvari cenijo šele takrat, ko jih izgubijo. Modra ptica sreče rada je iz vaše roke. Sploh je ni potrebno loviti. Dovolj je že, da je ne podite stran. To je eden izmed najbolj paradoksalnih vidikov svobode izbire. Ljudje si resnično lahko izberejo srečo in uspeh, a kaj, ko hkrati nimajo volje, da bi zapustili nihala, ki jih speljujejo na kriva pota, stran od vala uspeha.«

svet

Šelestenje jutranjih zvezdSe sliši mistično in neoprijemljivo?

V knjigi Prostor Različic je Vadimir Zeland nasul cel kup praktično nazornih primerov iz življenja, ki vam bodo metodo transurfinga približale in še bolje razložile. In ko vam bodo po branju te knjige postale jasne osnove te zanimive filozofije, se pustite presenetiti tudi nadaljevanju te serije, ki nosi naslov Šelestenje jutranjih zvezd. Z njo se vam bodo razkrile skrivnosti starodavnih čarodejev, ki vam bodo omogočile upravljati realnost na povsem svojevrsten način. Med drugim boste spoznali čarobno silo namere, se naučili razširiti svoje področje udobja in podati naročilo, da bi se vam lahko uresničile sanje.

Verjamete, da ste sposobni ustvariti veličastne umetniške mojstrovine, priti do izjemnih odkritij ter doseči izjemne rezultate v športu in poslu? Vse, kar morate storiti, je, da se obrnete na svojo dušo. Ona je tista, ki ima dostop do vseh znanj, stvaritev in dosežkov. Le prosili je še niste zanje.

  • »Glasu vaše duše ni tako težko slišati. Vaša naloga je le, da se zmenite zanj.«

  

Morda vas bo zanimalo tudi:

 

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol