Vaša pisava razkriva vaše najbolj skrite talente

20. 5. 2016
Deli

Srečni so tisti, ki že v rani mladosti vedo, kaj bi v življenju radi počeli. A za dosego cilja je pomembna tudi pot do tja. Niso dovolj le talent in umske sposobnosti, pač pa tudi to, ali smo čustveno dovolj stabilni, da cilj dosežemo.

Žal danes mladi čutijo toliko pritiskov s strani staršev in izobraževalnega sistema, da se mnogi ne čutijo več kos odgovornostim, ki jih jim nalagamo. In pogosto nas tudi življenje samo zanese povsem drugam od naše osnovne izobrazbe ali želja. Neredko svoje odigra tudi preprosto naključje.

Še posebno danes, ko mladi zase ne vidijo pravih perspektiv in le težko vedo, kaj jim bo dolgoletno izobraževanje sploh prineslo v prihodnosti, se pogosto poraja dvom: ali se izplača? Vednar se. Zagotovo se izplača. Vsako znanje, ki ga osvojimo, je drobec v bogastvu mozaika posameznikovega življenja. Drži pa, da se je nesmiselno siliti v poklice, ki nam že po naravi niso pisani na kožo. Si lahko zamislite, da bi naslednjih 40 let delali v pisarni, za računalnikom, presedeli po več kot 8 ur svojega življenja vsak dan, medtem pa bi si vaše telo in psiha želela le nenehnega gibanja? Ali pa, da bi se ukvarjali s suhoparnimi številkami in statističnimi podatki, čeprav si želite npr. izdelovati pohištvo iz lesa? In obratno seveda.

Spremenjene razmere na trgu so prinesle še eno novost: danes ni dovolj le znanje, pač pa tudi sposobnost svoje znanje prodati. Če znamo svoje znanje prodajati, nam ne bo hudega, kjerkoli in s kakršnimkoli poklicem se bomo podajali v svet. Če tega ne znamo, bodo naše znanje vrednotili in prodajali drugi, sami pa bomo nenehno čutili razočaranje ali jezo, ker naše delo ni dovolj cenjeno.

Čeprav pravimo, da ni nikoli prepozno za spremembe, da lahko kadarkoli v življenju zamenjamo poklic, to vendarle ni tako zelo enostavno. Če sem si v mladih letih izbrala poklic računovodje, bom svojo poklicno pot le težko nadaljevala kot psihologinja. Tudi zato velja še pravi trenutek razmisliti, kam usmeriti svoj trud in energijo. Čeravno ta odločitev za nas morda ni življenjsko pomembna, pa vendarle močno zaznamuje našo nadaljnjo življenjsko pot.

Izberite pravi poklic glede na pisavo!

Tudi pri izbiri poklicne usmeritve nam lahko pomaga analiza našega rokopisa.

Grafolog pri ovrednotenju naših talentov upošteva vse osebnostne značilnosti in ne le očitnih talentov: čustveno stabilnost, socialne veščine, kako nas drugi doživljajo, katere so naše prednosti in slabosti v načinu našega razmišljanja, koliko fizične moči premoremo, smo sposobni doseči cilje in ali slednje rajši zastavljamo sami ali rajši prepustimo drugim, da nas usmerjajo in še in še.

V fotogaleriji našega tokratnega prispevka na temo grafologije pa vas vabimo, da si ogledate le nekaj najbolj značilnih znakov v pisavi, ki kažejo na naše bolj ali manj skrite talente:

  • 1. kreativnost
  • 2. kulturni interesi
  • 3. ročne spretnosti
  • 4. komunikacijske spretnosti
  • 5. pisateljska žilica
  • 6. nadarjenost za glasbo ali ples
  • 7. poklici povezani s preciznostjo, natančnostjo
  • 8. poklici povezani z raziskovalnimi dejavnostmi in kritiko
  • 9. poklici povezani z vzgojo in socialnimi službami

Več o tem!

Prispevek nam je posredovala Jožica Leskovar, ki kot grafologinja ni samo strokovnjakinja za črke in njihovo obliko, ampak je tudi psihoterapevtka. Z njo lahko v kontakt stopite prek email ​jozica.leskovar@gmail.com ali pa na facebook-u!

Novo na Metroplay: Nuša Lesar o najlepšem letu svojega življenja, materinstvu in delu voditeljice