Nastja Mulej o tem, da NI magične tabletke, tudi na Konferenci za starše!

14. 5. 2019
Deli
Nastja Mulej o tem, da NI magične tabletke, tudi na Konferenci za starše! (foto: Katja Kodba)
Katja Kodba

Se vedno znova ujamete v negativnih mislih, kritiziranju in črnogledosti, pa čeprav ste si zadali, da boste skušali razmišljati kar se da pozitivno? Nič čudnega, ko pa pozitivno razmišljanje zahteva precej več truda kot odzivanje po starih, davno okostenelih vzorcih razmišljanja.

»Čeprav ga jemljemo kot samoumevnega, je pozitivno razmišljanje v resnici veščina! Več bomo vadili, bolje bomo to veščino obvladali,« pravi mag. Nastja Mulej, edina licencirana trenerka De Bonovih orodij razmišljanja in ena od snovalk programa pozitivne psihologije pri nas.

»Najprej se moraš zavedati svojega čustvenega stanja in ali ti to stanje ustreza. Vprašati se moraš, ali je stanje, v katerem si in v katerem deluješ, najboljše zate. Če ni, se lotiš spreminjanja. Kaj komu pomaga, je odvisno od tega, kakšen človek je. Magične tabletke ni, moramo pa spremeniti avtomatizirane vzorce, najprej pa sploh ugotoviti, kateri so. Ljudje imamo zelo radi avtomatizirane vzorce, ker je konstantno razmišljanje in zavedanje pretežko, zahteva, da smo ves čas z glavo pri stvari, in da smo ves čas gospodarji svojih misli,« še pojasnjuje Mulejeva, ki je v zadnjih nekaj letih delovala v več kot 100 organizacijah in več kot 60 vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Licencirana trenerka razmišljanja tudi za de Bonov program poučevanja razmišljanja v šolah tako že sedmo leto poučuje tudi učitelje, kako učiti razmišljanje kot veščino – kreativno in kritično, a konstruktivno, vendar na sodelovalen in zabaven način.

Ker pa je Nastja Mulej tudi mama petošolca in šestošolke, lahko že od njunih zgodnjih let svoje vaje kreativnega in jasnega razmišljanja redno preizkuša tudi doma, vsako leto pa dela še s skupino otrok, tako da ji ne manjka ne teorije ne prakse.

Spoznanjem Nastje Mulej boste med drugim lahko prisluhnili tudi na skorajšnji Konferenci za starše!

Kdaj in kje

  • 20. maja 2019, ob 16.00 uri, v SiTi Teatru BTC v Ljubljani

Več o Konferenci za starše

Starši smo postavljeni pred številne dileme: zakaj so čustva tako pomembna za naše partnerske odnose in odnose z otroki? Kakšna vzgoja je najboljša – avtoritarna, permisivna ali sočutna? Kako spodbuditi otrokove možgane, da se bodo razvijali v pravo smer?

Vprašanja so provokativna, a z gostujočimi predavatelji boste našli odgovore.

Več o dogodku in možnost prijave na dogodek: TUKAJ.

Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču