Nedelja v Mariboru v znamenju teka in zelene mobilnosti

27. 5. 2019
Nedelja v Mariboru v znamenju teka in zelene mobilnosti (foto: Mediaspeed, MP produkcija)
Mediaspeed, MP produkcija

Nedeljsko dopoldne je v Mariboru potekalo v znamenju tekaške prireditve, kakršne v mestu ni bilo že lepo število let, zgodila se je namreč tekaška prireditev Run4Motion v organizaciji Zdrave zabave in Porsche Maribor. Dobrodelna prireditev Porsche Maribor Run4Motion je v mesto vrnila tek na 21 kilometrov.

Porsche Maribor, ki je organizacijo te nove tekaške prireditve zaupal Univerzitetni športni zvezi Maribor (Zdravi zabava), je z dogodkom želel postaviti nove standarde tekaškim dogodkom v Mariboru, kar je organizatorjem, glede na odziv udeležencev, vsekakor uspelo.

Dogodek so otvorili najmlajši, ki sta jih za tek (tekli so po 3 različnih trasah - 250, 500 in 1000 metrov) ogrela klovnesa Rdečih noskov in Fitko, maskota BODIFIT programa.

Najkrajšo traso so na invalidskih vozičkih premagali tudi varovanci doma za starejše – Doma pod Gorco z direktorjem Gregorjem Žigonom na čelu.

Kmalu zatem so se dobro ogreti na »najdaljšo desetko« 13-kilometrsko in 21-kilometrsko traso podali odrasli tekači, kmalu za njimi pa še tekači na 5 kilometrski trasi.

Tekače je z bobnanjem na traso pospremil Marko Soršak – Soki, oče dobrodelnega projekta 20 za 20.

Start je bil ob poslovalnici Porsche Ptujska cesta in je najdaljšo traso vodil vse do Porsche Šentiljska preko urbanih središč z različnimi popestritvami na trasi.

DOBER ODZIV UDELEŽENCEV

»Vzdušje tukaj (na startu) je odlično in upam, da bodo tekači enako zadovoljni tudi po tem, ko se vrnejo v cilj,« je še pred startom povedal Klemen Tasič, vodja projekta pri Zdravi zabavi. Teklo je vsega skupaj 700 udeležencev, od tega 100 otrok. Startnina je bila simbolična – 10€, polovico zneska zbranih startnin pa bodo organizatorji namenili tistim, ki rišejo nasmehe na lica bolnih otrok – društvu Rdeči noski. Med prisotnimi smo videli tudi kar nekaj znanih obrazov, med njimi seveda ambasadorja dogodka in podpredsednika Olimpijskega komiteja Tomaža Barado, pa TV voditelja in zagrizenega športnika Marka Potrča ter nekdanjega nogometnega reprezentanta in nogometaša NK Maribor Suada Filekovića, ki sta na dogodek prišla kar s celo družino, žensko leta 2018, humanitarko Polono Lah in druge.

AMBASADORKA HELENA JAVORNIK OSVOJILA POLMARATON

Zmagovalec polmaratona Run4Motion Porsche Maribor Vinko Jost je 21 kilometrov premagal v 1:15:49, v ženski kategoriji pa je slavila ambasadorka dogodka, najboljša slovenska tekačica vseh časov Helena Javornik, ki pred tednom dni v Radencih ni tekla zaradi bolezni. Sonce, ki se je pokazalo ravno nekaj trenutkov pred samim startom, je povzročilo nekaj težav udeležencem, vendar na srečo kakšnih večjih težav na samih trasah ni bilo. Je bilo pa iz vseh koncev danes na dogodku slišati enako – velika želja, da Run4Motion Maribor postane stalnica na koledarju mariborskih športnih dogodkov.