Dogodki Promocijsko sporočilo

Tudi diVino se je poklonil nogometnim dobrodelnežem

5. 9. 2018
Deli
Tudi diVino se je poklonil nogometnim dobrodelnežem (foto: di vino)
di vino

Tudi diVino se je poklonil nogometnim dobrodelnežem

Nogometnim zvezdnikom, ki so tudi ljudje z velikim srcem, so se želeli oddolžiti tudi v diVinu. Zato so vsem podarili njihovo vrhunsko penino Mare Santo, ki taja v srcu morja, s pomočjo posebne teh nike staranja v morju pa zadovolji še tako zahtevne brbončice.

"V restavraciji diVino smo izredno ponosni, da smo lahko sodelovali na dogodku. Še posebej pa smo veseli, da smo lahko nekaj naredili tudi za tiste, ki so se nesebično zbrali, da bi pomagali. Za njih smo pripravili našo paradno penino Mare Santo Prestige, ki je dve leti zorela v morju," pravi vodja restavracije diVino Julija Krenker.

Ekshibicijsko tekma med moštvom Equal Game (za katerega so igrali iz Slovenije Aleksander Čeferin, Radenko Mijatović, Miran Pavlin, Matej Mavrič Rožič, Milivoje Novaković, Sašo Udovič, Milenko Ačimović, Primož Gliha, Marinko Galić, Sandi Va-lentinčič, iz Portugalske Luis Figo in Ricardo Carvalho, iz Srbije Nemanja Vidić, iz Nizozemske Frank de Boer in Pierre Van Hooijdonk, iz Italije Bernardo Corradi ter iz Grčije Antonios Nikopolidis) in moštvom Common Goal (za katerega so igrali iz Slovenije Borut Pahor, Mladen Dabanović, Amir Karić, Andrej Komac, Dejan Stanković (Srb), Miran Srebrnič, Tonči Žlogar, Milan Osterc, Matjaž Nemec, Džoni Novak, iz Italije Alessandro del Piero, Marco Materazzi in Salvatore Schillac, iz Porgutalske Nuno Gomes, Paulo Ferreira, iz Španije Gaizka Mendieta, iz Bolgarije Dimitar Berbatov, iz Irske Robbie Keane), so s 6:1 dobili prvi. Vsi pa so so pomagali k temu, da se je od dogodka, ki si ga je ogledalo več tisoč gledalcev, in dražbe zbralo čim več sredstev. Ta bodo namenjena Zavodu Vozim in fundaciji Common Goal.

Ekipa diVina je na dveh steklenicah penine Mare Santo pridobila tudi podpise nogometnih zvezdnikov. Eno hranijo v restavraciji diVino, kjer si jo je moč ogledati, drugo pa so podarili fundaciji Common Goal. Ta jo bo ponudila na dobrodelni licitaciji, ki bo v prihodnjih mesecih, o čemur bodo še obvestili javnost.

Izkupiček od licitacije bo šel fundaciji Common Goal, ki jo vodi španski nogometaš Juan Mata, spodbuja pa profesionalne nogometaše in trenerje, da vsaj odstotek svoje plače namenijo za nogometno obarvano dobrodelnost na najbolj revnih koncih sveta.

PENINE MARE SANTO

Zgodba Mare Santo se je začela pisati leta 1998, ko je priznani vinar s Huma Igor Tomažič potopil prve steklenice penine iz trt chardonnay, rebula in tokaj. V tem času je penina dobila svetovni sloves, saj gre za inovativen postopek, ki so ga prej poznali le ponekod po svetu. Morje namreč nikoli ne miruje, zato se steklenice nenehno gibljejo, kar je za vino zelo dobro. Poleg tega vino zori praktično ves čas na enaki temperaturi, vino tako v dobrih razmerah ne zaspi, po drugi strani pa se tudi ne utrudi. V njem se ustvarjajo glicerini, neprekinjeno gibanje morja pa v vinu ohrani prijetno svežino.

Razlika med zorenjem v morju in v kleti je ogromna, saj se v klasični kleti količina vina v steklenici pozimi zmanjša, vanjo pa skozi zamašek pride zrak. Poleti se vino razširi, zrak pa gre skozi zamašek ven. Ta proces se ponavlja in vino oksidira. Pod morjem je temperatura stalna, predvsem pa ni zraka, zaradi katerega bi vino oksidiralo. V takih razmerah se vino lahko dlje obdrži in dobi posebno aromatičen okus, predvsem pa se obogati s pomembnimi minerali.

Letos so Tomažiči potopili 30.000 steklenic, prihodnje leto pa ji bodo 45.000. Po penini je zelo veliko povpraševanje, saj močno presega ponudbo. Glavni izvozni trgi so Kitajska, ZDA, Italija in Skandinavske države.