Dogodki Promocijsko sporočilo

Uspeh! Slovenci na svetovnem prvenstvu med VOZNIKI Z LIPICANCI v vrhu

20. 9. 2019

Miha Tavčar in Klemen Turk sta znova potrdila, da sodita med najuspešnejše tekmovalce, ki so z lipicanci od 11. do 15. septembra nastopili na svetovnem prvenstvu v vožnji dvovpreg v nemškem Drebkau. Ekipno sta osvojila 14. mesto in tako dosegla najboljši svetovni rezultat z lipicanci.

Miha Tavčar se je znova uvrstil med 20 najboljših na svetu v maratonu, ki predstavlja najzahtevnejšo preizkušnjo svetovnega prvenstva. V prihodnje obeta še veliko tekmovalnih uspehov, saj je 17. mesto v maratonu osvojil z enim izkušenim konjem in enim konjem, ki izkušnje šele nabira. Ta rezultat priča o znanju, spretnosti in izkušnjah tega izjemnega tekmovalca Kobilarne Lipica, mojstrstvu v vprežnem športu in kakovosti slovenske reje lipicanca.

»Slovenska ekipa z lipicanci je plasirana. Ekipno smo dosegli 14. mesto in uspešno zaključili četrto svetovno prvenstvo, na katerem smo nastopili,« je povedal vodja slovenske ekipe Bojan Polšak.

Ekipno 14. mesto pomeni novo spodbudo za nadaljnje delo in treninge, saj je zagotovo najboljši ekipni rezultat voznikov, ki so na svetovnem prvenstvu nastopili z lipicanci.

»Glede na izkušenost konj smo svetovno prvenstvo uspešno zaključili, med vozniki z lipicanci smo zagotovo v vrhu,« je vtise strnil Miha Tavčar, drugi voznik Kobilarne Lipica, Klemen Turk, ki je osvojil 68. mesto, pa je povedal: »Rezultati so v redu, zdaj pa gremo novim izkušnjam in novim tekmovanjem naproti.«

Septembra leta 2021 se bodo najboljši vozniki dvovpreg sveta znova srečali na svetovnem prvenstvu v Kronenbergu na Nizozemskem.