Družabna humanitarna prireditev Čarobni dan je v Arboretum Volčji Potok privabila rekordnih 18 tisoč obiskovalcev. Tudi Čarobni oder je bil v Arboretumu čaroben prav ves dan.
Poleg znanih slovenskih pevk, kot so Bilbi, Nuša Derenda, Brigita Šuler,  Alenka Gotar, Martina Šraj in Nataša Madjar, sta nastopila še odlična  harmonikarja Miha Debevec in Tomaž Rožanec, obiskovalce pa je navdušila  tudi glasbeno-plesna šola Pustotnik. Za vrhunec dneva so za enourni  glasbeno-plesni spektakel z mladimi plesalci iz Plesnega mesta  fenomenalno poskrbeli Čuki in Ribič Pepe, ki so Čarobni dan izbrali za  promocijo svoje nove plošče.
 
 PsSST! Prvič je Čarobni dan gostil tudi gledališčnike. Mateja Pucko in  Alenka Cilenšek iz SNG Maribor sta v Arboretumu uprizorili imenitno  predstavo za otroke Čarovnica Hillary gre v opero.
 
    
                     
                         
                         
                         
                         
                        