Ajda Bagola je ena izmed strastnih navijačic, ki jo lahko te dni opazujemo na tribunah EuroBasketa. Tam namreč spodbuja slovenske reprezentante, med katerimi je tudi njen fant Uroš Slokar. Nekdanja teniška igralka je njegova boljša polovica že kar nekaj časa, življenje košarkarjeve 'žene' pa ima po njenih besedah tako prednosti kot slabosti.
Tridesetletni Sloki, kot ga kličejo prijatelji, je zadnjo sezono preživel na Kanarskih otokih, kjer je igral za tamkajšnji klub Gran Canaria, tam pa sta bila ves čas ob njem tudi Ajda in njun štirinožni prijatelj Snoop.
Skupaj so živeli že na kar nekaj različnih koncih Evrope, 210 centimetrov visok Ljubljančan pa je svoj krst leta 2006 doživel tudi v najmočnejši košarkarski ligi NBA. Ni skrivnost, da je že osem let član slovenske reprezentance, kjer se na večni lestvici nastopov KZS po točkah uvršča med deset najboljših slovenskih košarkarjev, le malo ljudi pa ve, da je ljubitelj hitrih avtomobilov tudi diplomirani računalničar. Več o njem pa nam je zaupala njegova boljša polovica Ajda.
Kako ste spoznali Uroša?
Spoznala sva se pri 16 letih med kondicijskimi treningi na stadionu ŽAK pri trenerju Draganu Miškoviču, kamor je prišel po operaciji kolena, medtem ko se najini starši poznajo že dalj časa.
Vas je dejstvo, da je profesionalni športnik in je z mislimi večinoma časa osredotočen na svojo kariero, kaj odvrnilo od tega, da bi se podali v zvezo?
Ker sem bila tudi sama profesionalna športnica in sem tekmovala na teniških turnirjih po vsej Evropi, verjetno bolje razumem, kaj pomeni biti predan športu. Vem, da je treba vse podrediti treningom, delu in tudi šoli, zato me to ni nikoli odvrnilo od najine zveze.
Ste bili tudi prej ljubiteljica košarke?
Ko sem bila majhna, me je oči včasih vzel na kakšno tekmo Olimpije. Ampak košarko sem bolj vzljubila in začela spremljati šele, ko sem spoznala Uroša.
Kako bi opisali življenje košarkarjeve boljše polovice?
Takšen življenjski slog ima svoje prednosti in slabosti. Lepo je, ker vidiš in spoznavaš nova mesta, države, ljudi, njihovo kulturo in običaje. Ampak med sezono je vse podrejeno košarki. Zajtrk, kosilo, večerja - vse mora biti ob uri. Jaz poskrbim za dom in nabavo, da lahko potem prosti čas, ki ga ima Uroš, izkoristiva za počitek oziroma druženje s prijatelji ter sprehode z najinim kužkom. Sva pa veliko zdoma. Jaz med sezono lahko skočim domov v Slovenijo, Uroš pa zaradi rednih treningov in tekem ne more. Med sezono si recimo ne moreva vzeti prostih koncev tednov ali pa teden dni dopusta, da bi šla smučat ali pa prišla za božične in novoletne praznike domov in bila s prijatelji in družino.
Tega luksuza profesionalni športnik nima. Sezona navadno traja od avgusta do junija, ko pa se konča, pride na vrsto zelo kratek dopust, ker so poletni meseci rezervirani za reprezentanco, reprezentančne priprave in tekmovanja. Tako da je tisti kratek dopust še toliko slajši in ga mi verjetno cenimo še bolj kot kdo drug. To je ta čas, ko za trenutek košarka ni na prvem mestu. Drugače pa je pomembno, da naše drage spodbujamo in stoodstotno podpiramo ter jim stojimo ob strani v dobrih in težjih trenutkih, saj ima vsak športnik vzpone in padce.
Uroš je igral že po vsem svetu, tako v Evropi kot čez lužo. Bi se brez zadržkov preselili nekam daleč z njim, če bi dobil pogodbo?
Uroša sem spremljala, še preden je podpisal svojo prvo pogodbo v tujini, in ko jo je podpisal, sem se skupaj z njim preselila. Vsekakor bi ga brez zadržkov spremljala kamorkoli.
Menda je izreden ljubitelj hitrih jeklenih konjičkov in dirkalnih športov. Bi mu pustili, da si kupi svoj najljubši športni avto znamke Pagani Huayri? Tudi vi delite to ljubezen do hitrosti z njim?
Obema so všeč avtomobili, meni so sicer bolj kot športni všeč terenci. Njemu pa poleg velikih avtomobilov tudi zelo hitri. Seveda bi mu pustila, da si kupi avto, kakršnega bi si želel. Ker pa z denarjem ravna zelo premišljeno, dvomim, da bi se odločil za nakup tako dragega.
Predvidevam, da svojega fanta in druge člane slovenske reprezentance v teh dneh bučno spremljate na vsaki tekmi s tribun?
Tako je, navijam za vse naše fante in jim želim, da bi se čim bolje izkazali.
Kako pa se razumete z drugimi ženami in dekleti košarkarjev? Se družite tudi zasebno ali samo na tekmah?
Z drugimi ženami in dekleti se zelo dobro razumemo. Z nekaterimi se družimo tudi v zasebnem življenju. Današnja tehnologija nam omogoča, da smo redno v stikih in si med seboj pomagamo in svetujemo, saj živimo v podobnih razmerah.
S čim pa se sicer ukvarjate?
Ko sva v tujini, zaradi svoje teniške preteklosti velikokrat pomagam teniškim klubom pri učenju tenisa, sicer pa skrbim za urejen dom.
A. K. za revijo Story
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih