V hiši Big Brother ste ga spoznali kot pravega ljubljanskega mača, vendar pa ima Alen Andrić tudi svojo nežno plat. Že leta se namreč ukvarja s plavanjem otrok s posebnimi potrebami.
V društvu poučujejo plavanje po posebni metodi (metoda Halliwick), katere korenine segajo v leto 1949, saj plavanje označujejo kot eno najprimernejših dejavnosti za osebe s posebnimi potrebami. Še posebej je priporočljiva za tiste s prizadeto motoriko, saj omogoča pomemben korak za samostojnost pri gibanju ter krepi telesno sposobnost. Pri svojem delu ne uporabljajo posebnih pripomočkov, vaje pa potekajo individualno, vendar še vedno v sklopu skupine. Pri vajah tudi pojejo, tako da o Alenovih sposobnostih niti ne dvomimo.
Nekdanji stanovalec hiše Big Brother je še posebej ponosen na soimenjaka Alena Šošterja, ki se je z letošnjim rezultatom uvrstil na sam vrh svetovnega prvenstva v plavanju, kljub Downovemu sindromu. "Želim si, da bi se Slovenija zavedala, da ljudi ne bi smeli predalčkati, tako kot to počnemo vsi. Tudi ljudje s posebnimi potrebami se borijo in migajo, kot vsi mi. Resnično so pravi borci, prav tako pa tudi njihovi starši, ki se borijo kot risi za svoje otroke, ne glede na vse," nam je ponosno povedal Alen.
HVALEŽEN
Pri tem jih podpira tudi Olimpijski komite Slovenija, pa tudi Alenova mentorica Katarina Praznik, trenerka PK Velenje, Nastja Brišnik in Rajko Vute. "Brez njih ne bi bilo tega, kar je," je povedal Alen.
Besedilo: Nika Arsovski
Foto: osebni arhiv
Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču