Edvard Kadič je eden tistih ambicioznežev, ki se ne brez razmišljanja predajo negativno naostrenemu načinu razmišljanja, ki je v zadnjih letih bolj ali manj zasedel številna področja slovenskega družabnega življenja.
Je namreč eden od tistih, o katerih je na široko spregovorila svetovna knjižna uspešnica Skrivnost in pravzaprav srečnež, ki ga je na njegovi življenjski poti usmeril guru poznavanja 'skrivnosti' Bob Proctor. Kako sta se pozitivno razmišljanje in nov pogled na svet obnesla v njegovi realnosti, je v poletnem klepetu hotel izvedeti tudi Story.
Story: Kako ste sami odkrili ta princip, ta način razmišljanja in navsezadnje življenja? Vas je k temu vodila kakšna posebna življenjska izkušnja ali zgolj to, da ste na določeni točki imeli vsega dovolj?
V jedru osebnostnega razvoja tiči potreba po razumevanju univerzalnih duhovnih zakonitosti bivanja na tem svetu. Govorim tako o popularnem zakonu privlačnosti kot tudi o zakonitostih vzroka in učinka, različnih zakonitostih ustvarjanja, kreativnosti itd. Sam sem se v omenjene tematike začel poglabljati zaradi želje po odgovoru, ki bi mi omogočil hitro doseganje uspehov na kateremkoli področju.
Obstoječi modeli, ki jih zagovarja formalni izobraževalni sistem, mi na moje izzive niso dali pravih odgovorov. Povedano po domače: rezultati niso bili takšni, kot so mi jih obljubljali ali pa bi za obljubljene rezultate porabil dve življenji. Temu lahko rečete tudi lenoba, ni se mi dalo čakati tako dolgo. (smeh)
Story: S čim pa ste se pred tem ukvarjali? Ste bili s tem zadovoljni?
Predvsem sem si želel biti bogat. (smeh) Kot mlad fant sem namreč menil, da bodo vse moje težave izginile, če bo dovolj denarja. Bil sem namreč priča prehodu iz prejšnjega sistema v današnjega in tudi meni so prodali idejo, da se v zasebnih vodah cedita le med in mleko. Odprl sem podjetje za trgovino in svetovanje ter se nadejal hitremu uspehu. No, kmalu sem ugotovil, da tako enostavno ne bo šlo, predvsem pa, da še veliko stvari ne znam. Večino mojega življenja je, zanimivo, povezano z dejavnostmi v prodaji. Prodaja je namreč najlažje merljivo področje v poslovnem svetu. Ali si prodal ali pa nisi. Sicer sem res študiral filozofijo, (smeh) vseeno pa glede doseganja materialnih ciljev nisem privrženec filozofiranja. Zadeva je precej enostavna: če svetu dodajaš vrednost, te bo svet z veseljem nagradil. Če ne, te bo hitro odslovil.
Story: Kaj je bila največja prelomnica v vašem življenju?
Spoznanje, da smo ljudje velemojstri pretvarjanja. Da si neskončno radi lažemo, celo tako močno, da v te laži z veseljem tudi verjamemo in da smo za njihovo ohranjanje pripravljeni storiti zelo veliko, tudi manipulirati z drugimi.
Story: Poleg tega, da ste sam življenjski trener, imate tudi svojega mentorja, in to zelo znanega, kajne?
Ja, to je res. Mislim, da je za vse nas dobro, da imamo svojega mentorja na področju, ki nam veliko pomeni. Nekoga, čigar mnenje res cenimo. Sam sem pred leti prišel v stik z Bobom Proctorjem, ki je pri nas postal znan po tem, ko je nastopil v filmu Skrivnost (The Secret). Njegova življenjska pot mi je bila blizu, njegov način razmišljanja pa še bolj.
Story: Ko ste od Boba prejeli znanje oz. pred tem, ste morali podpisati kakšno pogodbo o zaupnosti? Oz. kako te zadeve urejajo Američani?
Pri nas še vedno težko razumejo, da na področju osebnostnega razvoja enostavno ne moreš vse dneve posedati po kavah, poslušati njihove probleme in potem ... živeti od zraka? Američani razumejo, da tako pač ne gre. Kategorija 'life coaching' je pri njih zelo dobro razvita, cene so jasne, poslovni dogovor, ki vsebuje seveda tudi določila o zaupnosti, je pa tudi nekaj samoumevnega. Predvsem pa razumejo, da je najdražji nasvet vedno tisti, ki si ga plačal, potem pa ne upošteval oz. še naprej počel enako kot pred tem.
Story: Kakšno pa je bilo največje bogastvo, ki ste ga od njega prejeli?
V bistvu gre za dva življenjska nauka. Prvi se glasi: 'Just walk the talk' (Živi to, kar govoriš, op. a.), drugi pa, da uspeh ni nikoli posledica naključja. Oba imam z zlatimi črkami vtisnjena v svoje srce.
Story: Bi lahko ocenili in orisali svoje življenje pred Bobom in po njem? V kakšnih pogledih se je spremenilo?
Stik z Bobom je zame pomenil prelomnico v več pogledih. Že samo sprememba okolja (bivanje v ZDA) in stik s tako uspešnim človekom naredita na človeka določen vtis. Potem pa so tukaj še njegov način dela, komunikacije in celoten sistem njegovega delovanja, ki je res impresiven. Dojameš, da njegovi nastopi pri Oprah, Larryju Kingu, Ellen DeGeneres itd. niso nobeno naključje. V bistvu te nekje ob poti potem sreča spoznanje, da je res vse v glavi. Naslednji korak je potem razmislek, kako točno naj bo v moji glavi, da bom res vesel, sproščen in zadovoljen.
Story: V vaših videoklipih na spletu lahko najdemo kar nekaj stvari, ki se jim moramo izogniti na prvem zmenku. Teh je kar nekaj, pa vendar - kaj mislite, da je največja napaka, ki dekleta/moške najbolj odvrne?
Ena največjih napak je prevelika želja po partnerju. Gre za notranji problem posameznika, ki z leti narašča, saj se možnost izbire krči. Ljudje okrog nas se poročijo, spremenijo, odselijo ipd. V naši družbi je strah, da bomo v življenju sami in da je to nekaj slabega, trdno zasidran. Biti sam po mojem mnenju ni niti ne boljše niti ne slabše, kot pa če si v paru. Osamljen in sam namreč ni eno in isto. Marsikdo je zelo osamljen, čeprav so v partnerskih zvezah.
Story: Kdo pa je v Sloveniji po vašem mnenju največji zapeljivec oz. zapeljivka?
(smeh) Saj veste, kako je bilo s Casanovo, Don Juanom in Kleopatro. V času njihovega življenja je o njihovem delovanju na področju zapeljevanja vedelo bore malo ljudi. O njihovih podvigih in pravih rezultatih smo izvedeli šele po njihovi smrti. (smeh)
Napisala Kaja Milanič
Fotografije Story press
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih