Znana slovenska novinarka in voditeljica razkrila, kako je ostala brez čisto vsega in čez noč pristala na cesti

3. 12. 2024
Deli
Znana slovenska novinarka in voditeljica razkrila, kako je ostala brez čisto vsega in čez noč pristala na cesti (foto: Mediaspeed)
Mediaspeed

Novinarka in voditeljica Katarina Keček je pred časom izdala roman Okupatorjeva hči, v katerem je popisala svojo težko življenjsko zgodbo, ki se bo dotaknila mnogih.

Novinarka Katarina Keček, ki se je nekateri bolje spominjate kot Katarine Stojanovič, je nekoč v oddaji Preverjeno na POP TV javnosti razkrivala pretresljive zgodbe, ki jih piše življenje, ima tudi sama izjemno grenko zgodbo. Izkušnjo, ki je tako zelo grenka, da je ni ničesar več strah v življenju. V svojem drugem romanu Okupatorjeva hči je opisala svojo težko in pretresljivo izkušnjo brezdomstva in beg pred sistemom, ker je bila ena tistih, ki jo je sistem izbrisal.

"Takrat sem imela, enako kot pri raku, samo dve izbiri: bori se ali pa umri, ni bilo tretje poti. Ostala sem brez staršev, ki sta šla z vojsko na jug, razrezali so mi dokumente, me pregnali iz stanovanja. Leta sem se skrivala po Ljubljani, spala sem po študentskih domovih, kleteh, tudi na fakulteti sem včasih prespala, če nisem imela kam. Delala sem na črno, karkoli sem dobila, od natakarstva do čiščenja, čuvanja otrok, golega poziranja, bila sem »stevardesa« na avtobusu …" je svojo grenko zgodbo za Jano opisala Katarina.

"Dvakrat me je policija izgnala na Hrvaško, ker nisem imela nobenih dokumentov, pa sem se peš vrnila v Slovenijo. Ponarejala sem dokumente, goljufala, lagala, marsikaj sem počela za preživetje. Bolj ko so me drugi prepričevali in trdili, da nisem od tukaj, da nisem tu doma, čeprav sem se rodila v Postojni in vse življenje živim v Sloveniji, bolj trmasto sem vztrajala pri svojem," je bila brutalno odkrita Katarina, ki je svojo zgodbo opisala tudi v svoji novi knjigi Okupatorjeva hči, za katero je čutila, da jo enostavno mora napisati.

“Pogrešanega” premierja novinarji odkrili v luksuznem hotelu v Vietnamu

"Z romanom želim ljudem povedati, da naj nikoli ne obupajo, četudi se je ves svet zarotil proti njim. Sem šolski primer tega, kako je mogoče vse preživeti, če verjameš vase in v svoj uspeh. Človeka lahko uničiš, ne moreš pa ga premagati," je še dodala Katarina. "Med zdravljenjem raka sem ugotovila, da nimam več časa čakati, očitno je ta zgodba čakala name, da jo popišem tako, kot znam, novinarsko natančno in brutalno. Ampak roman Okupatorjeva hči ni zgodba o izbrisanih. To je zgodba o izbrisani prebivalki Slovenije in o tem, kako preživeti, ko si sam in so vsi proti tebi."

Preberite še: Ufff, ta aparat je treba čez noč izklopiti! Položnica bo dvakrat nižja

 

Novo na Metroplay: Juš Milčinski o vodenju Malih sivih celic in kakšen mora biti avtor humorističnih vsebin