Pred dnevi je v širši javnosti odjeknila novica, da piranska občina toži Hrvatiča v povezavi z vrnitvijo znamenite arhitekturno obarvane piranske palače z imenom Benečanka, katere solastnik je tudi Rajko.
»Tožimo za izročitev nepremičnine oziroma prvega in drugega nadstropja Benečanke, saj si je ni mogoče lastiti, ker je v popolni lasti občine, druga stran pa uveljavlja vlaganja,« so nam pojasnili na Občini Piran in nadaljevali: »Rajko Hrvatič je kupil del nepremičnine od pokojnega Rudija Škerjanca, zaposlenega pri podjetju Slavnik, ki pa je v minulem letu, natančneje jeseni, preminil. Zgodba ima dolgo brado, saj je v času Jazbinškovega zakona o lastninjenju stanovanj takratno podjetje Slavnik prodalo nepremičnino Škerjancu, a je šlo podjetje sčasoma v stečaj.
Ko je Občina Piran to ugotovila, je temu oporekala, zato ker je bila stavba ves čas njena lastnina. Škerjanc je pred leti del Benečanke prodal Hrvatiču brez nakaza (morda tudi sam ni vedel), da se kulturni spomeniki v času Jazbinškovega zakona 'po zakonu' niso smeli lastniniti. Tako občina na sodišču še vedno vztraja pri izročitvi nepremičnine, zato je naročila cenitev vlaganj, po katerih bi Hrvatiču izročila znesek vlaganj v nepremičnino oziroma se z njim pogodila,« nam je razkrila Danica Cmrečnjak, vodja službe za odnose z javnostmi Občine Piran.
Svojo plat zgodbe pa je v parih besedah ekskluzivno za Novo razkril tudi Rajko: »Bil sem poslovno izigran od gospoda Rudija, od katerega sem v dobri veri kupil nekaj, kar ni bilo nikoli njegova last. Ker ne maram, da se me toliko vleče po sodiščih, sem se sam odločil, da dam predlog, da se bom pogodil z Občino Piran in ji vrnil, kar je lastniško njenega.«
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih