Vaaau, Tadej Pogačar v svoji garaži skriva ta dva jeklena lepotca, samo poglejte si ju!

1. 4. 2023
Deli
Vaaau, Tadej Pogačar v svoji garaži skriva ta dva jeklena lepotca, samo poglejte si ju! (foto: Profimedia)
Profimedia

Po Monaku se prevaža z ikonično Vespo, v njegovi garaži pa se skrivata ta dva lepotca.

Najbolj suveren je na kolesu. Itak! A hitro postane jasno, da ima Tadej Pogačar izbran okus tudi za avtomobile.

S prvim denarjem, ki si ga je prislužil s kolesarskimi uspehi, si je omislil Audija S3 z letnico 2008, nemški avtomobilski lepotci pa mu družbo delajo še dandanes.V njegovi garaži namreč počivata Audi RS4 in strupeni Porsche GT3 RS.

Najprej iskrene čestitke za uspešen začetek nove sezone. Mi zaupate, na/v katerem prevoznem sredstvu poleg kolesa preživite največ časa?

Prav ste predvideli, največ časa seveda preživim na kolesu. Na drugem mestu je verjetno avtomobil, saj kar nekajkrat letno premagujem razdaljo med Monakom in Slovenijo.

Tudi na ekipnem avtobusu, ki je bolj avtodom kot kaj drugega, preživim precej časa. Pred vsako dirko in po njej. Ja, pa tudi na letalu.

Morda bi moral letalo uvrstiti kar na drugo mesto. (smeh)

Kolikšna je sicer najvišja hitrost, ki ste jo doslej »prigonili« na kolesu? Verjamem, da se brez težav kosa z avtomobilsko …

Najhitreje, kar sem vozil, je bilo kakih 105 km/h leta 2019 na Dirki v Kaliforniji. To je na dirki! Ne počnite tega doma. (smeh) Je kar precej nevarno!

Kaj pa glede na trenja med vozniki avtomobilov in kolesarji? Se vam zdi, da smo Slovenci, kar se tega tiče, dovolj strpni?

Med vozniki in kolesarji je kar precej negativne energije. Sploh sam to opazim, saj veliko potujem po svetu in treniram na vseh mogočih krajih. Včasih me je na kolesu kar malo strah.Moram reči, da v Sloveniji ni najhuje. Precej slabše je v Italiji, kjer bi si mislil, da je kolesarstvo zaradi športne tradicije zelo čislano, a vozniki do kolesarjev niso najbolj uvidevni.

Precej je nestrpnih voznikov, ki pa jih na neki način razumem, saj kolesarji včasih res zasedemo velik del ceste na odsekih, kjer nas je nemogoče prehiteti. A v tem gre le za manjše zamude za voznike, zato je strpnost potrebna na obeh straneh.

Sam sem se tega z leti kar privadil, ko se sprijazniš z vsemi okoliščinami na cesti, gre brez težav. V Sloveniji je prostora za napredek še veliko, tako pri voznikih kot kolesarjih.

Naše kolesarske steze bi lahko bile precej boljše, saj z robniki, odvozi in dovozi ter kopico peska pozimi niso najbolj uporabne. Z boljšo infrastrukturo bi olajšali življenje tako voznikom kot kolesarjem. A kot rečeno, vsi moramo biti strpni in vsi se lahko izboljšamo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tadej Pogačar (@tadejpogacar)

Kaj vam pomeni avtomobil? Le sredstvo za premagovanje razdalj ali užitek v vožnji?

Rad imam avtomobile in vožnjo z njimi. Veliko časa preživim na cesti in v avtu, zato je po neki strani sredstvo za premagovanje razdalj, a v vožnji tudi resnično uživam. Vožnja iz Monaka v Slovenijo mi vzame kakih 7 ur in nanjo sem se sčasoma že privadil. Na vsake toliko časa jo prevozim z velikim veseljem.S Porschejem se rad zapeljem tudi na »giro« po Azurni obali.

Kakšni so vaši spomini na avtošolo? Je šlo vse po načrtih? Kaj vam je v začetku povzročalo največ težav?

V avtošoli sem bil kar nervozen, čeprav je šlo vse po načrtih. Izpitno vožnjo sem sicer moral ponavljati. Se mi zdi pa prav, da te inštruktorji »spustijo« šele, ko so prepričani o tvojih vozniških sposobnostih in poznavanju prometnih pravil.

Če pogledamo tako, z vsakim letom postaneš boljši voznik.

V začetku sem se pogosto bal, da je avtomobil preširok za ulico, ki sem si jo izbral, a težav nikdar nisem imel. Najbolj nadležno je bočno parkiranje, a če je treba, parkiram tudi tako. No s Porschejem zagotovo ne. (smeh)

Kateri avto se danes skriva v vaši garaži?

Največ uporabljam Audija RS4 letnik 2020 v barvi Nardo Grey in v kombinaciji s črno.

Po Monaku se naokrog prevažam z Vespo. Poleg tega se v moji garaži skriva še Porsche GT3 RS Weissach package z letnico 2019.

Celoten intervju si lahko preberete TUKAJ, kjer vas čaka še več fotografij in veliko zanimivega. Vabljeni k branju!

  • Morda bi vas zanimalo: Pogovor z Veroniko Lovšin, učiteljico AEQ metode 3. stopnje, ki predstavi svoj vidik in svoje izkušnje ter to, kako se je lotila reševanje težav. Bistvo pogovora je bilo, zakaj je stik s telesom tako zelo pomemben oz. zakaj bomo brez njega težko trajno uredili katerokoli težavo v svojem življenju. Vabljeni k ogledu tega zelo zanimivega in poučnega pogovora, zagotovo boste slišali kakšno koristno informacijo, ki jo lahko uporabite za svoje boljše počutje.

Novo na Metroplay: Alya o trenutkih, ki so jo izoblikovali, odraščanju in ljubezni do mnogih stvari v življenju