V tragediji, ki je pred dvema mesecema pretresla Severno Makedonijo, je osem članic priljubljene glasbene skupine DNK izgubilo življenje v strašnem požaru, ki je izbruhnil v diskoteki. Edina članica skupine, ki je preživela tisto usodno noč, je bila pevka Ana Kostadinovska.
Ano so iskali še nekaj ur po nesreči, medtem ko so se mnogi bali najhujšega, so jo na srečo našli živo, s hudimi poškodbami, v eni od bolnišnic v Skopju. Njena družina in prijatelji so to novico sprejeli z olajšanjem, a tudi s strahom pred vsem, kar je sledilo.
Dva meseca po tragediji, v kateri je življenje izgubilo kar 59 ljudi, se je Ana prvič vrnila na oder. Kot spremljevalna vokalistka je nastopila na festivalu v Valandovu – istem kraju, kjer je pred nekaj leti pela kot spremljevalna vokalistka, ob boku Sare Projkovski. Sara, njena najbližja prijateljica in sodelavka, je izgubila življenje v požaru v diskoteki "Puls" v Kočanih.
Znova na oder
Sinoči je Ana znova stopila na oder v Valandovu, tokrat s Karolino Gočevo. Nastop je bil čustven in simboličen, kot je sama priznala, povabila ni sprejela po naključju.
"Karolina je kraljica, ena in neponovljiva. Tako kot umetnica kot kot oseba. Z Jeleno Ristesko sta mi stali ob strani skozi celotno to obdobje in sta ga v vseh pogledih naredili znosnejšega. S Karolino imava svojo intimno zgodbo, ki poleg profesionalne traja že leta in je prav tako močna. Karolina je bila moj največji steber v vseh življenjskih viharjih in selitvah, zato mi je bilo veliko lažje nastopiti na odru ob njej in za njo," je za SDK.mk povedala Kostadinovska.
КАРОЛИНА БЕШЕ СО МЕНЕ КОГА МИ БЕШЕ НАЈТЕШКО, ВЕЛИ АНА КОСТАДИНОВСКА, КОЈА ПРВПАТ ПО ПОЖАРОТ ВО КОЧАНИ НАСТАПИ КАКО ПРИДРУЖЕН ВОКАЛ ОТКАКО ЗАГИНА НИВНАТА ПРИЈАТЕЛКА САРА ПРОЈКОВСКА https://t.co/qSfdMmgj5P
— SDK.MK (@SDKsakamdakazam) May 27, 2025
Usodna noč
Spomnimo, da so Kostadinovska, frontman Vladimir Blažev-Pance in mladi kitarist in pevec Goran Toneva edini člani skupine, ki so preživeli usodno noč, ko je pred dvema mesecema v grozljivem požaru v diskoteki Puls v Kočanih umrlo 59 mladih. Številne poškodovane so nato zdravili v bolnišnicah po vsej Severni Makedoniji, pa tudi v tujini.
Puls ni imel hidrantnega omrežja, imel je le dva gasilna aparata, zadnja vrata so bila zaprta in brez ročaja na notranji strani, stavba pa je bila zaradi vizualnih učinkov neustrezno prekrita z zvočnoizolacijskimi materiali in lahko vnetljivimi materiali.
Po tragediji je vlada razglasila sedemdnevno žalovanje, v tem času so bile odpovedane vse glasbene in zabavne prireditve v kulturnih ustanovah, prilagojen pa je bil tudi medijski program.
- Preberite si tudi: Tragično umrli člani skupine DNK so pomagali pri evakuaciji iz diskoteke: "Večkrat so se vrnili"