Ima ogromno denarja in umazane skrivnosti, njegova lepa soproga pa velja za "ptico v zlati kletki". Veste, za koga gre?

23. 3. 2025
Deli
Moške in ženske roke (foto: Profimedia)
Moške in ženske roke
Profimedia

Čedalje glasneje se govori o tem, da se ni smel poročiti s tisto, ki jo je ljubil, in da je njegova sedanja soproga bila prisiljena v zakon.

Vsaj tako v primeru princa Alberta in princese Charlene pravijo tuji tabloidi. Monaški vladar ima premoženje v vrednosti milijarde dolarjev in za seboj pestro zgodovino ljubimca in nekaj nezakonskih otrok. Čeprav princ Albert II. svoj zakon opisuje kot srečen, mu številni ne verjamejo.

Njegovo soprogo, princeso Charlene, že leta opisujejo z izrazom "ptica v zlati kletki." Zadnje čase se sicer redno pojavlja v v javnosti skupaj s soprogom,  in na fotografijah se ne zdi več tako nesrečna in izčrpana, a po spletu se še vedno najdejo zapisi o njenem težkem življenju v zakonu - in monaški palači.

Gostitelja večera, monaški knez Albert II. in njegova soproga princesa Charelene.
Gostitelja večera, monaški knez Albert II. in njegova soproga princesa Charelene.
Foto: Profimedia Profimedia, Crystal Pictures

Moža prenaša zaradi otrok

Poznavalci razmer pravijo, da 'najbolj žalostna princesa' prenaša svojega moža zato, ker sicer ne bi smela videti svojih otrok. Drugi trdijo, da je edini razlog njenega ostanka v Monaku denar - 'nadomestilo' v višini 1,6 milijona evrov letno za uprizarjanje srečnega zakona. Princ je pred kratkim praznoval 67. rojstni dan, in čeprav že dolgo živi v zakonskem razmerju in vzgaja dva otroka, še vedno velja za zapeljivca.

Princesa Charlene
Profimedia

Kot mladenič je bil privlačen moški z veliko karizmo ter zelo priljubljen med damami. Tabloidi so mu svoje čase pripisovali afere  z igralko Brooke Shields, manekenko Claudijo Schiffer in pevko Kylie Minogue. A njegovo srce naj bi osvojila "navadna" smrtnica, stevardesa Nicole Coste. Šlo je za ljubezensko zgodbo, ki ni imela lepe prihodnosti.

Spoznala sta se leta 1997 na letu iz Nice v Pariz. Kot pravi Nicole, je Albert začel flirtati prvi in jo takoj po pristanku prosil za telefonsko številko. Njuna zveza je trajala več let, Nicole pa je bila celo predstavljena monaški kraljevi družini kot potencialna nevesta. A Albertov oče, knez Rainier III., tega razmerja ni odobraval, saj Nicole ni imela plemiškega porekla in je že imela dva otroka iz prvega zakona.

Bal se je očeta

Ljubil je stevardeso, a se ni upal ugovarjati očetu. Razmerje se je nadaljevalo brez obveznosti, leta 2003 pa je Nicole rodila sina Alexandra. Princ je skušal novico o svojem nezakonskem sinu prikriti, še posebej pred očetom, saj se je bal, da bi Rainier III. lahko abdiciral v korist njegove sestre Caroline, ki je veljala za veliko resnejšo. Rainier III. je umrl leta 2005, a tudi takrat Albert sina ni takoj priznal - čakal je, da utrdi svoj položaj na prestolu. Nicole pa ni čakala in je hitro dala škandalozen intervju za revijo Paris Match, v katerem je razkrila celotno resnico.

"Rekel mi je: 'Obdrži otroka, jaz bom poskrbel za vse. Ne obljubljam zakona, a ne skrbi, postopoma ga bom vključil v družino. Samo želim, da to za zdaj ostane med nama," je povedala Nicole in objavila rezultate DNK-testa. Albert II. ni mogel ničesar zanikati in je sina priznal. Alexandre, ki zdaj šteje 21 let, nosi priimek Grimaldi in postaja vse bolj priljubljen, a nima pravice do prestola.

Leto dni po tem, ko je Albert II. priznal Alexandra, se je izvedelo, da ima tudi hčer – Jazmin Grace, ki je takrat imela 14 let in je živela v Ameriki. Njena mati, Tamara Rotolo, je Alberta spoznala leta 1991, ko je delala kot natakarica na Azurni obali.

jazmin-grace-grimaldi
Jazmin Grace Grimaldi
Profimedia

Jazmin Grace Grimaldi (Foto: Profimedia)

Njuno razmerje je bila kratko, a ko je Tamara izvedela, da je noseča, se je odločila, da bo hčer vzgajala sama in se preselila v ZDA. Albert je Jazmin uradno priznal šele leta 2006. Jazmin je v stiku s svojim polbratom Alexandrom ter s princem Jacquesom in princeso Gabriello, uradnima prestolonaslednikoma, ki sta se rodila leta 2014.

Danes je Albert II. z bogastvom v vrednosti milijarde dolarjev eden izmed desetih najbogatejših monarhov na svetu, a le malo ljudi verjame v njegovo zgodbo o srečni družini. Mnogi še vedno menijo, da je njegova edina prava ljubezen Nicole Coste, ženska, ki je nikoli ni smel poročiti, a s katero ohranja stik že desetletja, je poročal Stil.rs.

Povzeto po Stil.rs