Na National Geographicu se jekončala igrana serija o Albertu Einsteinu - Genij, omenjena televizija pa že načrtuje, da bo predstavila še enega velikega genija vseh časov - Pabla Picassa.
Serija Genij, v kateri je Einsteina odigral Geoffrey Rush, je bila tako dobro sprejeta - ogledalo si jo je več kot 45 milijonov ljudi po vsem svetu - da bo National Geographic predvajal še eno delo o velikem geniju, španskem umetniku, ki je umrl 1973 pri 91 letih. Njegova strastna narava in neustavljiva ustvarjalnost sta bili neločljivo povezani z njegovim osebnim življenjem, ki je vključevalo burne poroke, številne preobrate in nenehno spreminjanje političnih ter osebnih povezav.
Pablo je večino časa živel v živahnem Parizu in se družil z znanimi umetniki, kot so Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Marc Chagall, Gertrude Stein, Georges Braque in Jean Cocteau. Picasso se je vedno znova znašel, vedno si je prizadeval za inovacije in potiskal meje umetniškega izražanja do nemogočih meja. Picasso je imel veliko svojih slik ob smrti pri sebi, ker mu jih zaradi financ ni bilo treba prodajati. Imel je tudi veliko zbirko del drugih znanih umetnikov, prav tako sodobnikov, kot je Henri Matisse, s katerim je prijateljeval.
Ker Picasso ni pustil oporoke, so bile ob njegovi smrti plačane dajatve (davek na nepremičnino) do francoske države z deli iz njegove zbirke (bilo naj bi jih do 50 tisoč). Ta dela sestavljajo jedro zbirke Muzeja Picasso v Parizu. Njegovi sorodniki so v letu 2003 odprli Picassov muzej v njegovem rojstnem kraju Málaga v Španiji (Museo Picasso Malaga).
Nekatere Picassove slike se uvrščajo med najdražje slike na svetu. Garçon à la pipe je bila na primer prodana za 104 milijone dolarjev, portret Dore Maar so prodali za 95,2 milijona dolarjev, leta 2010 pa je bila Nu au Plateau de Sculpteur prodana za 106.500.000 dolarjev ... Od leta 2004 so Picassova dela najvišje po prodaji del na dražbah. Več njegovih del je bilo tudi ukradenih. V registru Art Loss je 550 njegovih del navedenih kot manjkajočih.
Novo na Metroplay: "Dezinformacije so povsod" | N1 podkast s Suzano Lovec