Ne glede na to, koliko ljudi si je želelo bližine poppevca Zdravka Čolića, njegove pozornosti ali prijateljstva, se Čolić ne hvali s pretirano veliko prijatelji.
“Imam prijatelje, pa od njih nič ne potrebujem. Verjetno ima vsak od nas prijatelje, ki so še iz obdobja, ko smo bili mlajši in smo gradili prijateljstva. Po 30. letu ne pridobivaš več novih prijateljev, čeprav jih lahko spoznaš na delu, če se s kom ujameš. Sploh če gre za družinske ljudi, s katerimi se družimo in prav tako medsebojno pomagamo, če je treba.
Obstaja stari rek, ki pravi, da prijatelje pridobivaš do 30. leta, potem pa nas združujeta posel in interes. Drži, da smo si s tistimi, s katerimi smo hodili v šolo in študirali, tudi blizu, saj smo si pomagali, vemo za njihove družinske razmere, saj smo hodili k njim domov, se skupaj učili in pri njih jedli. Čeprav mislim, da se prijateljstva lahko z normalnimi in pametnimi ljudmi ustvarjajo tudi v zrelih letih. Vprašanje pa je, koliko so ta prijateljstva čvrsta in koliko jih je.
Veliko poznanstev in dobrih kolegov
Zase lahko iskreno govorim bolj o poznanstvih in dobrih kolegih, glede iskrenih prijateljev pa bom citiral enega od članov skupine The Beatles, Paula McCartneja, ki so ga, ko so bili Beatlesi na vrhuncu kariere, vprašali: Koliko prijateljev imaš? Gotovo jih je ogromno, iz Liverpoola, pa iz Anglije, z vsega sveta … Ni jih mogel našteti na prste ene roke. Lahko, da je takrat imel štiri prijatelje, ampak to je dovolj, pravzaprav je en pravi prijatelj dovolj.
Podobno velja zame, če ostanem pri svojem stališču, glede na današnjo erozijo morale, ko so ljudje za malo korist pripravljeni narediti marsikaj. Seveda pa, če ti nekomu stalno daješ in ta ne dela nič, živi pa od tega, kar mu daješ, ta že ne more biti tvoj prijatelj. Prijatelji so tisti, ki živijo od svojega dela in se želijo tudi tebi pokazati v čim boljši luči. Kakor tudi tisti, ki si jim nekako pomagal in ti to na svoj način vrnejo in s tem pokažejo, kakšni so.«
Novo na Metroplay: "Dezinformacije so povsod" | N1 podkast s Suzano Lovec