Slovenska oblikovalka Barbara Prinčič na spremljevalni razstavi bienala Venice Design

8. 5. 2017
Deli
Slovenska oblikovalka Barbara Prinčič na spremljevalni razstavi bienala Venice Design (foto: Barbara Prinčič Press)
Barbara Prinčič Press

Beneški bienale vsako leto spremlja vrsta spremljevalnih dogodkov in razstav.

Nizozemska neprotitna organizacija GAA Foundation v sodelovanju z Evropskim kulturnim centrom pripravlja dve razstavi; umetniško Personal Structures, ki je na ogled v Palazzo Mora in Palazzo Bembo ter oblikovalsko Venice Design, ki je na ogled v Palazzo Michiel; obe razstavi bosta letos na novo tudi na zunanji lokaciji in sicer v Mrinaressa Garden, kjer na povabilo organizatorjev razstavlja tudi slovenska oblikovalka Barbara Prinčič. Mrinaressa Garden je izjemna lokacija, ki se nahaja 250 m pred glavnim vhodom v Bienale, torej v Giardine.

Venice Design je razstava, ki je izrazito avtorsko orientirana. Kustosinja Nina Dorigo je oblikovalcem pustila veliko svobode pri izboru tem in del, ki so na oged. Prinčičevo so povabili k sodelovanju osebno, kot individualno oblikovalko, a hkrati predstavnico slovenskega oblikovanja, saj želijo predstaviti oblikovalce iz različnih kulturnih okolij.

Barbara Prinčič bo razstavljala svoj zadnji projekt, malo leseno hiško Shroomko, ki je prvi izdelek novonastale blagovne znamke Gardi.

Hiška je oblikovana kot igriva arhitektura z analogijo gobice. Nastala je kot alternativa vsem plastičnim hišicam, ki jih je zadnje čase moč opaziti na premnogih slovenskih vrtovih, a se po pričevanju uporabnikov pokvarijo v nekaj letih. Prinčičeva je zato konstrukcijo hiške razvila modularno, tako da je v primeru poškodbe mogoče zamenjati njen posamezni del, ki ga tudi v najkrajšem možnem času dostavijo. Sledila je torej konceptu oblikovanja za dolgo življenjsko dobo. Sporočilo, ki ga Prinčičeva kot pedagogonja na ALUO ter kot oblikovalka širi v okolje je trajnost, ne glede na to, kakšen izdelek oblikujemo. Hišica Shroomko bo od 13. maja do 26. novembra 2017 na ogled v parku Marinaressa, torej tam, kjer mora biti - v naravi.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ