Trgovci uporabljajo razne trike, da bi kupci zapravili čim več denarja ...
Ne gre samo za dvigovanje cen ali pa zmanjševanje gramaže izdelkov ob isti ali celo višji ceni, temveč gre za trike, ki jih redki kupci tudi odkrijejo. Najlažje je kupce napeljati k temu, da preplačajo izdelke v embalažah, ki niso pakirani natančno na gram, kot sta na primer meso ali kruh.
Beograjski kupci so že pred časom opozorili, s kakšnimi težavami se soočajo. Razlika v plačani gramaži je postala pogosta praksa v tamkajšnjih mesicah. Na družbenih omrežjih so se v preteklosti že večkrat pojavile fotografije suhomesnatih izdelkov, ki naj bi bili pakirani po 100 gramov. Kupec, ki je podvomil, je sam stehtal izdelek in izkazalo se je, da pakiranje vsebuje 78 gramov mesa, ne pa 100.
"Bodite pozorni, goljufajo pri tehtanju. Na kontrolni tehtnici v trgovini sem stehtal 78 gramov. Ni prvič, da se je to zgodilo. Trgovka se zagovarja, da je pač takšna tehtnica. Pri večji gramaži se to težko opazi, toda pri 100 gramih je res opazno," je zapisano v objavi na Instagramu.
View this post on Instagram
No, oglasili so se tudi nekdanji mesarji, ki so kupce opozorili na trike z mesom. "Vedite, da meso razkladajo skupaj z vodo. Če vam narežejo kilogram zrezkov in pridete domov ter meso postavite v hladilnik, čez nekaj ur to ne bo tehtalo en kilogram, saj meso kalira. Imajo tudi finto s tehtnico. Pod papir vedno postavijo kos nečesa, da bi bila gramaža večja. Tako šef objekta, v katerem kupujete, vzame višek denarja," je komentiral moški, ki je zaradi takih stvari dal odpoved v mesnici.
Prav tako se dogaja, da nekateri mesarji nočejo zmleti svežega mesa, temveč kupcem ponujajo že pripravljeno, prej mleto meso. Tako se učinkovito znebijo ostankov. No, večina kupcev niti ne pomisli, da bi doma znova stehtali meso, tako da se zna zgoditi, da je v ceno vštet papir ali plastična embalaža, v kateri je meso pakirano, poroča portal Dnevno.hr.
Novo na Metroplay: Nuša Lesar o najlepšem letu svojega življenja, materinstvu in delu voditeljice