Najprej vodilni hollywoodski producent. Nato britanski minister za obrambo. Zdaj še Kevin Spacey. Spolno nadlegovanje se dogaja povsod po svetu, a vseeno je drugače, če podobne novice prihajajo iz najstarejše parlamentarne demokracije ali ameriške tovarne sanj.
Na Zahodu veliko novega. Sploh vse več nelagodja. Zdaj nikoli ne veš, kdaj boš zadnjič stopil na največji evropski otok, preden ga odnese brexit. In kolikokrat se boš sploh še v pričakovanju približeval Kipu svobode kot generacije pred nami v iskanju ameriškega sna. ZDA že dolgo niso več luč v temi, kaj šele svetilnik demokracije.
Komaj smo se navadili na novega predsednika in njegove tvite, že odmeva nova nesreča prek Atlantika, v kateri so življenje izgubili nedolžni sprehajalci po Manhattnu. Ali še prej v Londonu.
Velika Britanija in strici iz Amerike so svojčas pošiljali žvečilni gumi in boljšo bodočnost. Gradili so sodobne metropole, ustvarjali novo umetnost. Igrali so celo drugačno, noro muziko, kot so Beatli, Rollingi, hiphop.
In zdaj? Gre počasi vse v franže? Bo vse, kar smo občudovali, le še zaznamek za zgodovino? Adijo, lepi novi svet! V časih, ki jih živimo, stvari redko ostanejo takšne, kot so. Lahko gredo le na bolje ali slabše. Samo upamo, da bo kdo kmalu posnel novo Lepoto po ameriško. S Kevinom Spaceyjem ali brez njega.
Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču