Na letalo v pasji družbi

9. 7. 2017 | Vir: Jana
Deli
Na letalo v pasji družbi (foto: Profimedia)
Profimedia

Med poletnimi oddihi na idiličnih destinacijah je najpomembnejše ljubljenčkom zagotoviti domače vzdušje. Družbo na poti naj jim torej delajo predmeti, na katere so navezani – najljubše igračke ali blazinica, na kateri spijo.

Dobro se je vnaprej poglobiti v vremensko napoved in se pripraviti na vroče razmere. Obstajajo namreč pasji jopiči s hladilno funkcijo, škodujejo pa ne niti dodatne odejice, ki jih grejejo ob močni letalski klimatski napravi. Vedite, da je letenje delikatno že s stališča organizacije – vedno se prepričajte, ali je letalska družba psa pripravljena sprejeti (obstaja pravilnik, ki določa maksimalno število živali na krovu), ljubljencu pa priskrbite ovratnico s koristnimi informacijami v primeru izgube. Družno si privoščite dovoljšno količino sprostitve pred poletom in prihodom na terminal.

Ker je vse več pasjih potnikov, večina letališč že ponuja ograjena manjša zunanja igrišča, ob tem pa pazite, da jih pred poletom ne hranite – zlasti če jih z dogodivščino seznanjate prvič. Kljub prosečim pogledom jim s tem naredite več škode kot koristi, tako kot s pomirjevali. Zdravila namreč onemogočajo uravnavanje temperature, če je napetost neizogibna, pa so na trgu posebne protistresne ovratnice. Na končni destinaciji pa izberite do ljubljenčkov prijazno (hotelsko) namestitev, dovoljene aktivnosti in najbližjo veterinarsko postajo. Pričarajte jim čarobno vzdušje in nepozabne pasje počitnice!

Preverite:

  • Velikost psa (stroga pravila določajo maksimalno velikost v kabinah – z izjemo terapevtskih psov morajo biti dovolj majhni, da sedijo pod sedežem).
  • Zdravstveno stanje (poleg veljavnega potnega lista je s seboj priporočljivo imeti veterinarsko potrdilo o dobri zdravstveni in fizični kondiciji).
  • Finančno zaledje (cene pasjih letalskih vozovnic se gibljejo okoli 100 evrov).

Neja Drozg

Novo na Metroplay: Aljoša Bagola in Matej Šarc│1, 2, 3 ... bis! Podkast Slovenske filharmonije