O iskanju sanjske službe z iskrenimi izpovedmi

13. 9. 2016 | Vir: Cosmopolitan
Deli
O iskanju sanjske službe z iskrenimi izpovedmi (foto: Profimedia)
Profimedia

Sčasoma sem ugotovila, da nasvet 'sledi svoji sreči' (in nasveti, kot so 'delaj tisto, kar te osrečuje' ali 'najdi svojo strast') ni najbolj koristen, ker poenostavi precej velike izzive.

“Iskanje zaposlitve zahteva veliko truda, raziskovanja in časa. Včasih so študentje in diplomanti premalo vztrajni in inovativni ali pa pristopijo na napačen način,” pravi Nina Turčin, vodja programov na Višji strokovni šoli na Dobi. Tudi ona se je soočala s težavami pri iskanju službe.

“Včasih se šalim, da bi o svojem iskanju zaposlitve lahko napisala knjigo. Pošiljala sem prošnje na razpisana delovna mesta, ponudbe za zaposlitev, angažirala sem mrežo prijateljev, znancev, sorodnikov, udeleževala sem se delavnic in usposabljanj, da sem bogatila svoje znanje in reference. Opravljala sem veliko prostovoljnega dela, saj mi je to omogočalo, da sem lahko počela stvari, ki jih imam rada, in si tako nabirala izkušnje. Nisem sedela doma in čakala. Za prosto delovno mesto na Dobi sem izvedela prek Skupnosti višjih strokovnih šol. Poslala sem prošnjo, se udeležila več razgovorov in v meni so prepoznali bodočo sodelavko,” prizna Nina.

Danes se veliko študentov ne more ukvarjati z vprašanjem, kaj bi resnično radi počeli.

Študij postaja vse večji strošek, zato se morajo številni med njimi znajti in čim prej začeti služiti denar. Veliko mladih je razočaranih, ker morajo opravljati delo, ki jih ne osrečuje in jih ne zanima. Najbolj žalostno je, da vztrajajo pri tem, ker nočejo razočarati svojih bližnjih in ostati brez službe, čeprav so zaradi tega nesrečni.

Več o tem, kako je novinarki Danaji uspelo premostiti vse te frustracije in na koncu najti svojo sanjsko službo, pa na Cosmopolitan.si

Novo na Metroplay: Kristijan Crnica - Kikifly o glasbenem ustvarjanju, izzivih in prav posebni tetovaži