Ob tem bi lahko ogorčeno rekli: Saj ni res, pa je!
Ah, to pa je zelo žalostna novica, ki prihaja iz Srbije. Govorimo o ubogih obrokih, spakiranih v plastične škatle in ovitih v folijo, s priporom za enkratno uporabo ... To namreč te dni dobivajo pacienti v klinikah po celi Srbiji, saj so zaprli skoraj vse bolniške kuhinje, poroča Nova.rs.
Dnevni obroki, ki jih pripravljajo zasebna podjetja za catering, stanejo okrog 2.500 dinarjev, kar znaša okrog 21 evrov! Gre za trikratno ceno za obroke od tiste, ki so jih še do pred kratkim pripravljali v bolnišničnih kuhinjah. Sodeč po fotografijah hrane, ki so se pojavile na omrežju X, obroki niso niti približno vredni tega denarja.
Ukinuli centralnu bolnicku kuhinju, ovo sada placaju 2.500 dnevno, 3 x skuplje, necijoj firmi iz Dobanovaca!
— Zoya🐾 (@BudiBogsnama) November 19, 2024
Njihova alavost i besramlje nemaju dno
Preko @usrana_motka pic.twitter.com/aD9l4LvoGh
V tamkajšnji javnosti je nedavno vznemirjenje izzvala novica o zaprtju Tehnično-ekonomskega centra v UKC Srbije (TEC), v katerem so nekoč delali ljudje, zadolženi za vzdrževanje higiene vseh klinik, pranje perila in pripravo hrane. Najprej je bilo ukinjeno vzdrževanje higiene, za kar so najeli zasebno agencijo, nato pranje perila, ki ga je prevzelo neko podjetje, medtem pa TEC-u grozi popolno zaprtje, saj so pripravo hrane preusmerili na podjetje za catering ProChef.
"Tudi prej hrana ni bila idealna, a je bila vsaj sveža, vedeli smo, kdo in kako jo pripravlja. Zdaj pa prihajajo paketki v škatlah, s plastičnim priborom, ki se nenehno lomi," je za portal Nova.rs povedal eden od pacientov v Kliničnem centru v Beogradu.
“Hrana ni ranije nije bila idealna, ali je bar bila sveža, znali smo ko sprema i kako, a sad stiže kao paketić u kutijama, sa plastičnim viljuškama i noževima koji se stalno lome”, kaže za Nova.rs jedan od pacijenata u Kliničkom centru u Beogradu. No, to pa še ni vse - zaradi gneče v beograjskem prometu vsak dan prihaja do zamud pri dostavi hrane.
"Sramotno je to, kar so nam naredili. Kosilo je imelo zamudo zaradi gneče na cesti. To se redno ponavlja, saj so gneče zdaj že vsak dan in čedalje večje. Ko je TEC še delal, smo vsaj obroke dobili pravočasno. Pacienti dobimo slovensko alpsko mleko, verjetno zato, ker menda naše domače ni dovolj drago," je dejala ena srbska zdravnica, ki je hotela ostati anonimna.
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj