Testirano 35 gelov za tuširanje: Ta zelo znana znamka dosegla porazne rezultate

7. 4. 2025
Deli
Testirano 35 gelov za tuširanje: Ta zelo znana znamka dosegla porazne rezultate (foto: Profimedia)
Profimedia

Tej znamki gelov za tuširanje se velja izogniti.

Öko-Test je testiral 35 gelov za tuširanje, ki se prodajajo na nemškem trgu. Kljub dobrim rezultatom je znani gel za tuširanje prejel negativno oceno. Za začetek jutra ali za sprostitev po dolgem dnevu: osvežilni tuš prebudi duha in mnoge ljudi spravi v dobro voljo. Pozitivni rezultati Öko-testa so toliko bolj veseli, ker se večina gelov za tuširanje v trenutnem testu priporoča. Samo en gel za tuširanje je dobil oceno "ne zadovoljuje".

Ocenjevali so tudi embalažo in deklaracije. Poseben poudarek je bil na ekoloških trditvah in materialu pakiranja. Na testu so skoraj vsi geli za tuširanje dobili oceno "zelo dobro" ali "dobro", poročajo nemški mediji.

Öko-Test je analiziral gele za tuširanje

Izvrstne ocene so prejeli izdelki blagovnih znamk "Energy Aroma Shower Gel" od Welede in Alverde Care Shower Time for Happiness, Organic Mint Organic Bergamot znamke DM, ki se zanašajo na naravne sestavine. Najdražji izdelek v primerjavi, "L’Occitane Verveine gel za tuširanje", ki stane 16 evrov za 250 mililitrov, je prav tako prejel najvišje ocene.

Kar se tiče razmerja med ceno in kakovostjo, "Balea Fresh Energy Family Shower Gel" znamke DM nosi titulo najboljšega. Poleg tega je embalaža izdelana iz 72 odstotkov recikliranega materiala. Lastne znamke Lidla "Cien" in Edkine "Elkos" so prav tako prepričljive in kažejo, da dobri izdelki niso nujno dragi.

Playboy gel slabo ocenjen: Umetne dišave so lahko škodljive

Samo Playboyev "Play It Sexy Shower Gel" ni bil prepričljiv na testu. Pritegnil je negativno pozornost, ker vsebuje policiklični spoj mošusa, imenovan galaksolid. Ta umetni mošusni spoj je težko razgradljiv in obstaja sum, da vpliva na hormonski sistem. V preteklosti je bil odkrit v okolju.

Po mnenju Öko-Testa še vedno obstaja potencial za izboljšanje embalaže. Manj kot polovica proizvajalcev je mogla dokazati, da za svoje steklenice uporabljajo vsaj reciklirano plastiko. Kljub temu se lahko v večini primerov potrošniki pri nakupu zanesejo na visokokakovostne in ekološko sprejemljive gele za tuširanje. 

Morda vas bo zanimalo tudi: