Težki predmeti lahko zlahka poškodujejo občutljive tkanine, če jih perete skupaj v pralnem stroju.
Tudi če niste zelo strogi glede ločevanja perila pred pranjem, obstaja eno pravilo, ki ga ne smete prekršiti, in to je pranje brisač ločeno od umazanih oblačil.
Za to obstaja več dobrih razlogov.
Standardno pravilo za razvrščanje perila je ločevanje po barvah. Vendar pa je pri pranju vrsta tkanine prav tako, če ne celo pomembnejša od barve.
Razvrščanje po vrstah blaga je še posebej priporočljivo pri brisačah, saj puščajo vlakna, ki se med pranjem lahko oprimejo drugih tkanin, predvsem tistih, ki vsebujejo elastan, kot so športna oblačila, pa tudi flis in žamet.
Drugi razlog, zakaj je brisače dobro prati ločeno, je njihova teža in občutljivost. Težki predmeti lahko zlahka poškodujejo občutljive tkanine, če jih perete skupaj v pralnem stroju.
Obstaja nekaj izdelkov za pranje perila, kot so tekoči mehčalci, ki jih ne smete uporabljati pri pranju določenih tkanin, zlasti brisač. Mehčalci pustijo voskasto plast, ki zmanjša vpojnost brisač in lahko sčasoma oslabi vlakna.
Čeprav je mlačna voda standard za pranje večine perila, je treba brisače še vedno prati v vroči vodi, saj so že po nekaj dneh uporabe polne nevidne umazanije, odmrlih kožnih celic in drugih nečistoč. Vroča voda in detergent sta edina rešitev za odstranjevanje mikrobov, bakterij in trdovratne umazanije.
Preberite tudi: Krompir se bo kuhal hitreje in ne bo razpadel, če boste vodi dodali to sestavino
Novo na Metroplay: "Za vadbo ni nikoli prepozno." | Meliora Life Studio