No, ko gre za trgovce in trgovine, obstajajo takšne in drugačne prakse ...
Skorajda ga ni dneva, da enkrat na dan ne bi šli v trgovino. Po Sloveniji so v številnih četrtih manjše trgovine, v katerih prodajalke poznamo po imenih, pa tudi one nas. In res so pomemben del naših življenj. Večinoma se trudimo biti prijazni s prodajalkami, čeprav se včasih zgodi, da naredimo nekaj, kar jim oteži delo.
Ena od prodajalk s sosednje Hrvaške, ki dela v eni največji trgovskih verig, je da portal Dnevno.hr razkrila, da veliko kupcev v trgovinah ne pusti točnega zneska za svoj nakup, temveč pogosto pustijo kakšen evro več.
Preberite še: Je to najhujši trgovski trik? Zagotovo ste tudi vi že kdaj naleteli na nekaj takega!
"Ljudje nam večkrat pustijo nekaj evrov več kot pa znaša znesek njihovega računa. Ne vem kolikokrat se mi je že zgodilo, da pride kupec in mi pusti kar pet ali šest evrov več. Ljudem se prodajalke smilimo, vedo, da veliko delamo za majhne plače in mislijo, da nam bodo tako pomagali. A moramo jim pojasniti, da od kupcev ne smemo vzeti niti centa, saj bi v tem primeru avtomatsko dobile odpoved," pripoveduje prodajalka, ki je hotela ostati anonimna.
"Pri nas namreč velja pravilo, da je lahko na koncu dneva v blagajni manj denarja, ne sem pa biti viška. Vsak dan, preden odidemo iz firme, nam pregledajo torbe in če pristojni nekaj najdejo v naših torbah, je to razlog za odpoved," je razložila.
Višek denarja, ki se zvečer znajde v blagajnah, tako ne gre delavcem, temveč podjetju. Sogovornica je še zaupala, da se na letni ravi tako nabere do 40.000 evrov. "Zaradi vsega tega tudi poslovodje zvečer ne ostanejo sami v trgovini, ampak mora biti z njimi še en delavec," je pojasnila prodajalka.
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih