Za vas imamo ne preveč dobre novice, tole bi bilo kar dobro upoštevati.
Če ste eden tistih, katerih najljubši lahki obrok je konzervirana tuna z rižem, testeninami ali solato, imamo slabo novico. Že ena konzerva tune vsebuje 18,11 mikrogramov živega srebra, največji dovoljeni vnos živega srebra pa je 1,6 mikrogramov na kilogram telesne teže na teden! Zato pazite, da ne zaužijete preveč konzervirane tune. Na količino cinka v konzervirani tuni opozarja ena študija, ki so jo izvedli na univerzi Binghamton v New Yorku in katere rezultate je objavila revija "Food and Function".
»Povečanje prepustnosti črevesja nikakor ni dobro, saj lahko spojine, ki ne bi smele priti v krvni obtok, tam končajo. To stanje se imenuje "sindrom puščajočega črevesja" in lahko povzroči multiplo sklerozo. »V bistvu je imuniteta poškodovana zaradi snovi, ki jo telo absorbira skozi prepustno črevesje,« pojasnjuje vodja raziskave.
Povišana raven cinka v telesu se kaže z bruhanjem, slabostjo, izgubo zavesti in visoko temperaturo, velike količine v telesu pa lahko povzročijo padec železa in glukoze. Na koncu lahko vseeno ugotovimo, da konzervirana tuna ni škodljiva, če jo uživamo v majhnih količinah in zmernih količinah.
Novo na Metroplay: Juš Milčinski o vodenju Malih sivih celic in kakšen mora biti avtor humorističnih vsebin