Zdravilna glina - eliksir za hišne ljubljenčke!

21. 12. 2017 | Vir: Jana
Deli
Zdravilna glina - eliksir za hišne ljubljenčke! (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Naravna sestavina, ki z bogato mineralno sestavo pripomore k razstrupljanju telesa, celjenju ran in krepitvi zdravja.

Uporaba gline ni izum današnjega časa. Že leta 2.500 pred našim štetjem so si z njo lajšali bolečine in zdravili očesna obolenja. V naravnih ekosistemih zaradi uničevanja bakterij in čiščenja onesnažene vode velja za čistilko okolja, v čemer tudi tiči odgovor na vprašanje, zakaj našim štirinožcem tako prijajo blatne kopeli. Pa nič zato, če smo jih pravkar očedili. Psi vedo, kaj jim dobro dene.

Zaščita pred soncem

Za mnoge živali v divjini je to naravno bogastvo pogoj za preživetje. Nagon jih k iskanju gline žene ob presežku škodljivih snovi v telesu, z njo preprečujejo zastrupitve in okužbe po pomanjkanju naravnih mineralov. Valjanje po njej pospešuje celjenje ran in brazgotin, zmanjšuje srbenje in zdravi kožne bolezni. In še najpomembnejša naloga: ščiti pred soncem. Znano je, da sloni po glini kopljejo zaradi naravnih virov kalija, kalcija in magnezija, ptice z njeno pomočjo ohranjajo naravno ravnovesje notranjih parazitov. Podgane jo jedo takrat, ko zaužijejo preveč pesticidov, gorile pa jo bodo poiskale ob težavah z drisko. Glina torej deluje podobno kot pri ljudeh: je naravni analgetik brez stranskih učinkov.

Eliksir za hišne ljubljenčke

Prebavni trakt naših kosmatinčkov pogosto postane raj za bakterije, viruse in glivice, ki jih lahko z glino popolnoma naravno izločimo. Glinena voda je eliksir, ki vpliva na lepši kožuh in zdravi kožne bolezni, z debelimi glinenimi oblogami (ki jih za nekaj ur povijemo s povojem) pa lahko že v nekaj dneh pozdravimo poškodbe, odrgnine in pike. 

Besedilo: Neja Drozg // Fotografije: Shutterstock

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ