Zgodovina balerink sega v 16. stoletje, ko so bile prvotno znane kot "pantofeljčki" in so bile oblikovane kot lahki, udobni čevlji brez pete, namenjeni za notranjo nošenje.
Ti čevlji so bili prvotno priljubljeni med plesalci baleta in so se uporabljali za izvajanje plesnih gibov, saj so omogočali večjo gibljivost stopal. Postopoma so se razvijali in spreminjali, vse do današnjih balerink, ki so tanke, lahke in elegantne čevlje brez pete, ki jih pogosto nosijo ženske v vsakdanjem življenju.
Coco Chanel ni neposredno ustvarila balerink, vendar je zelo vplivala na njihovo popularizacijo in sprejem v modni svet. Kultne balerinke so postale popularne v petdesetih letih 20. stoletja, ko je Coco Chanel v svojih modnih kolekcijah začela uporabljati tovrstno obutev.
Chanel je prispevala k njihovi prepoznavnosti in eleganci tako, da jih je vključila v svoje modne kreacije ter s tem pomagala, da so postale priljubljene med ženskami po vsem svetu. Tudi sicer je bila Coco znana po svojem minimalističnem in elegantnem slogu, ki je vključeval praktične in udobne kose oblačil ter obutev.
Njena uporaba balerink v modnih revijah in v njenih kolekcijah je prispevala k njihovemu statusu ikonične ženske obutve. S tem je pripomogla k temu, da so balerinke postale nepogrešljiv kos v garderobi številnih žensk po vsem svetu.
Ameriška revija Allure je nedavno izvedla raziskavo o tem, kateri čevlji so moškim najgrši. Rezultati so bili za balerinke porazni. Si lahko mislite, da so v moških očeh po neprivlačnosti prekašale vso drugo neprivlačno obutev. A vseeno ženske balerinke obožujejo, saj so izjemno udobne in jih imate lahko tudi v torbici, kot drugo obutev.
Preberite še:
- To so zadnje novice o zdravstvenem stanju Kate Middleton, kraljeva palača pa še vedno molči
- Nekoč je bila ena najbolje plačanih manekenk na svetu, zdaj je stara 60 let in videti je kot, da se sploh ne stara
- Za Gajo Filač (Skrito v raju) je v ljubezni tole res pomembno, poglejte si, kako se loteva vsega skupaj
Novo na Metroplay: ""Prebivalec Sardinije in prebivalec Ljubljane se razlikujeta v tisoče stvareh" | Leon Bedrač, 3. del